toggle menu

Inštalácia

Pri inštalácii mobilných domov sa odporúča použiť betónový základ. Pre naše zánovné mobilné domy, ktoré môžu vážiť od 3 do 5 až 7 ton v závislosti od veľkosti a vybavenia, odporúčame pásový základ.


Po inštalácii mobilného domu na požadovanom mieste by sa mal počas montáže podoprieť v 6-8 bodoch v závislosti od veľkosti domu a potom vyrovnať. Potom je možné vykonať pripojenie na inžinierske siete. Podpery môžu byť z betónových prvkov alebo oceľových blokov.


Pre naše nové, zateplené montované domy odporúčame plnohodnotné železobetónové základy s rozmermi rovnakými ako vonkajšie rozmery domu, pretože v závislosti od veľkosti môžu vážiť až 15 ton. Montážna výška domov je približne 50 cm od základne.


Po inštalácii možno kolesá odstrániť alebo ponechať na dome, ale bez zaťaženia. Odporúča sa, aby bola podstava zakrytá a opláštená.


Inštalácia mobilných domov a ich pripojenie na verejné inžinierske siete si vyžaduje povolenie. Pred kúpou sa odporúča informovať sa na miestnom úrade. Naša spoločnosť vám môže poskytnúť odbornú pomoc architekta pri inštalácii mobilných domov, pred nákupom si u nás vyžiadajte informácie!