toggle menu
Mobil-Homes

Mobilné domy

Najväčšie zásoby mobilných domov v Maďarsku

Spoločnosť Mobil-Homes Kereskedelmi Kft. začala svoju činnosť v roku 2009. Sídlo a priestory spoločnosti sa nachádzajú v meste Ászár. Naša spoločnosť dováža najmä použité mobilné domy z Anglicka a Holandska určené pre súkromné osoby a firmy.

Obľuba mobilných domov neustále rastie a to aj v našej krajine, takže čoraz viac ľudí ich využíva ako rekreačné domy, víkendové domy alebo kancelárie. Dôvodom je pomer cena/hodnota a použiteľnosť. Mobilné domy sú cenovo veľmi dostupné a stoja len zlomok ceny novopostaveného rekreačného obydlia. Výborne sa hodia na použitie v miestach, ktoré sa nachádzajú v záplavových oblastiach. Keďže sa dajú kedykoľvek odstrániť, nehrozí, že ich poškodí rozvodnená rieka alebo že sa stanú neobývateľnými.

Naša sila spočíva v kvalite, spoľahlivosti a cenovej dostupnosti našich služieb.

V súčasnosti môžeme tvrdiť, že máme najväčšiu zásobu mobilných domov v Maďarsku. Naši potenciálni zákazníci si môžu okamžite vybrať z našich skladových zásob zahŕňajúcich 50-60 kusov.

Naším hlavným cieľom je obslúžiť zákazníkov, ktorí hľadajú rekreačné obydlie alebo víkendový dom, ale vzhľadom na súčasné ekonomické podmienky, môže byť aj výborným riešením na prekonanie problémov s bývaním. V západnej Európe a pobrežných oblastiach Spojených štátov sú mobilné domy stále veľmi obľúbené a rozšírené, pričom jedným z dôvodov ich obľúbenosti je aj fakt, že zákazníci si môžu vyzdvihnúť kľúče a nasťahovať sa do mobilného domu do 1 - 2 týždňov od objednania. To znamená, že nemusia čakať mesiace, niekedy rok alebo rok a pol, kým bude ich obydlie alebo rekreačný dom pripravený.


Čo potrebujete vedieť o mobilných domoch (kliknite!)

Mobilné domy sú montované stavby na bývanie. Výrobcovia ich navrhli predovšetkým ako rekreačné alebo víkendové obydlia, ale novšie modely mobilných domov sú už vhodné aj na celoročné používanie. Obľúbené sú aj ako rybárske príbytky, poľovnícke chaty, kancelárie na stavbách a prechodné ubytovanie.

Ich mobilita je daná konštrukciou na náprave, pretože tieto mobilné domy sa pri priaznivých terénnych podmienkach dajú ťahať a premiestňovať na kratšie vzdialenosti pomocou dvoch kolies namontovaných na náprave. Na miesto určenia ich zvyčajne ťahá traktor alebo terénne vozidlo. Cestná preprava mobilných domov na dlhšie vzdialenosti sa však v súčasnosti vykonáva nákladnými vozidlami a prívesmi.

Väčšina mobilných domov, ktoré sa v západoeurópskych krajinách tešia nepretržitému úspechu už niekoľko desaťročí, je dielom veľkých britských výrobcov mobilných domov, ako sú Atlas, Carnaby, Cosalt a Willerby. Väčšina mobilných domov na trhu je postavená podľa britských noriem a je kompletne zariadená.

Rozmery mobilných domov sa líšia šírkou aj dĺžkou. Najčastejšie sa môžeme stretnúť s mobilnými domami, ktorých šírka je 3,10 a 3,70 m (10-12 stôp) a dĺžka je prevažne od 7,00 do 12,00 m. Najčastejšie sú opláštené lakovaným plechom, zriedkavejšie PVC panelmi. Mobilné domy sa zvyčajne vyrábajú s dvoma vstupnými dverami, ale na kratších modeloch sú bežné aj jedny vstupné dvere. Inštalácia pripojenia inžinierskych sietí (voda, elektrina, plyn, kanalizácia) na podvozok mobilných domov sa dá vykonať jednoducho vďaka ľahko prístupným miestam v krátkom čase aj bez pomoci odborníka.

Mobilné domy sú kompletne zariadené, majú obývacie izby vybavené pohovkou, kuchyňu, jedáleň, kúpeľňu a toaletu, 1, 2 alebo 3 spálne, vo výnimočných prípadoch aj 4 spálne. Pohodlne sa v nich môže ubytovať 6 až 8 osôb. Mobilné domy sú praktické z hľadiska usporiadania aj vybavenia. Vo väčšine prípadov je možné rozkladaciu pohovku v obývacej izbe mobilného domu premeniť na lôžko a ubytovať tak ďalšie osoby.

Rôzne usporiadania izieb v závislosti od veľkosti